W Krakowie od dziesięciu lat biegacze, zaraz po utopieniu kukły Marzanny, startują do rywalizacji na trasie półmaratonu. Od kilku lat zamiast monotonnych okrążeń Błoń proponujemy trasę zarówno bulwarami wiślanymi, niedaleko Wawelu, a także urokliwymi zaułkami Starego Miasta.

Na trasę Półmaratonu Marzanny zapraszamy w niedzielę 23 marca 2014 r. Start o godzinie 11:00 na krakowskich Błoniach.

Jestem na liście startowej, mam przyznany numer - co dalej?

  1. Aby wystartować należy odebrać swój pakiet startowy (koszulkę, ulotki, a przede wszystkim numer startowy) - w tym celu zapraszamy do biura zawodów w sobotę (22 marca) w godzinach 14:00-21:00 oraz w dniu startu od 7:00-10:15. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Krakowa do odebrania pakietów już w sobotę, w niedzielę można ominąć - prawdopodobnie nieco zatłoczone - biuro zawodów i pojawić się od razu na starcie (ewentualnie wcześniej jedynie w szatni/depozycie).
  2. Biuro zawodów mieści się w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ - ul. Piastowska 26, Kraków - lokalizacja na mapie Google.
  3. Do biura zawódów z Dworca Głównego PKP najlepiej dojechać tramawajem linii 20 - kierunek pętla "Cichy Kącik" - rozkład jazdy.
  4. W biurze zawodów należy przedstawić dowód osobisty i potwierdzić podpisem swoje dane zgłoszone w formularzu zapisów. Nie wymagamy zaświadczenia lekarskiego; wystarczy podpis pod oświadczeniem o stanie zdrowia.
  5. Istnieje możliwość odebrania pakietu innego uczestnika - w tym celu należy przestawić podpisane oświadczenie. Pliki do pobrania w wersji PDF oraz DOC - do wypełnienia na komputerze, należy jednak pamiętać o podpisie :-)
  6. Warto zapoznać sie z tekstem "XI Krakowski Półmaraton Marzanny w pigułce", znajdują się w nim wszelkie informacje organizacyjne dotyczące biura zawodów, i ogólnie startu w imprezie,
  7. Na stronie "Ostatnie Rady – taktyka półmaraton Marzanna" trenerzy AZS AWF Masters Kraków - Darek Kaczmarski oraz Wacław Mirek - proponują kilka sposobów pokonania całej trasy.