W Krakowie od dziesięciu lat biegacze, zaraz po utopieniu kukły Marzanny, startują do rywalizacji na trasie półmaratonu. Od kilku lat zamiast monotonnych okrążeń Błoń proponujemy trasę zarówno bulwarami wiślanymi, niedaleko Wawelu, a także urokliwymi zaułkami Starego Miasta. Dwunasta edycja przyniesie - oprócz nowej trasy - kolejne atrakcje: bieg na dystansie 10km, a także Otwarte Mistrzostwa Polski w Nordic Walking techniką klasyczną.

Na trasę Półmaratonu Marzanny zapraszamy w niedzielę 22 marca 2015 r. Start półmaratonu o godzinie 11:00 na krakowskich Błoniach; miejsce startu biegu na 10km zostanie podanie w terminie późniejszym (organizator zapewnia transport z biura zawodów na linię startu!)

Jak wpisać się na listę startową?

 1. Najpierw trzeba zapoznać się z odpowiednim regulaminem biegu - to powinno pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości.
 2. Do udziału w półmaratonie można się zgłosić wypełniając formularz zapisów.
 3. Udana procedura zapisu powinna spowodować pojawienie się nazwiska na liście startowej. (Uwaga! Numer startowy pojawi się dopiero po zaksięgowaniu wpłaty, a to - szczególnie w okresach gdy otrzymujemy wiele wpłat - może potrwać nawet kilka dni.)
 4. Opłatę startową należy wpłacać na konto: KKB Dystans, ul. Zaczarowane Koło 5/8, 30-085 Kraków, Alior Bank nr konta: 68 2490 0005 0000 4500 7689 4352 Tytuł przelewu: Półmaraton Marzanny 2015, imię i nazwisko, miejscowość oraz data urodzenia zawodnika. Wysokość wpłaty zależy od wybranego dystansu oraz dnia dokonywania przelewu - szczegóły określa regulamin.
 5. Warto zaglądać na naszą stronę, nasze profile na Facebooku (www.facebook.com/DystansKrakow oraz www.facebook.com/polmaratonmarzanny) - wszędzie tam będziemy zamieszczać informacje dotyczące startu.
 6. We wszelkich nietypowych sprawach prosimy o kontakt mailowy - marzanna@dystans.krakow.pl

Jestem na liście startowej, mam przyznany numer - co dalej?

 1. Aby wystartować należy odebrać swój pakiet startowy (koszulkę, ulotki, a przede wszystkim numer startowy) - w tym celu zapraszamy do biura zawodów w sobotę (21 marca 2015) w godzinach 14:00-21:00 oraz w dniu startu od 7:00-10:15. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Krakowa do odebrania pakietów już w sobotę, w niedzielę można ominąć - prawdopodobnie nieco zatłoczone - biuro zawodów i pojawić się od razu na starcie (ewentualnie wcześniej jedynie w szatni/depozycie).
 2. Biuro zawodów będzie mieścić się w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ - ul. Piastowska 26, Kraków - lokalizacja na mapie Google.
 3. Do biura zawódów z Dworca Głównego PKP najlepiej dojechać tramawajem linii 20 - kierunek pętla "Cichy Kącik" - rozkład jazdy.
 4. W biurze zawodów należy przedstawić dowód osobisty i potwierdzić podpisem swoje dane zgłoszone w formularzu zapisów. Nie wymagamy zaświadczenia lekarskiego; wystarczy podpis pod oświadczeniem o stanie zdrowia.
 5. Istnieje możliwość odebrania pakietu innego uczestnika - w tym celu należy przestawić podpisane oświadczenie. Pliki do pobrania w wersji PDF oraz DOC - do wypełnienia na komputerze, należy jednak pamiętać o podpisie :-)