W Krakowie od dziesięciu lat biegacze, zaraz po utopieniu kukły Marzanny, startują do rywalizacji na trasie półmaratonu. Od kilku lat zamiast monotonnych okrążeń Błoń proponujemy trasę zarówno bulwarami wiślanymi, niedaleko Wawelu, a także urokliwymi zaułkami Starego Miasta. Dwunasta edycja przyniesie - oprócz nowej trasy - kolejne atrakcje: bieg na dystansie 10km, a także Otwarte Mistrzostwa Polski w Nordic Walking techniką klasyczną.

Na trasę Półmaratonu Marzanny zapraszamy w niedzielę 22 marca 2015 r. Start półmaratonu o godzinie 11:00 na krakowskich Błoniach; miejsce startu biegu na 10km zostanie podanie w terminie późniejszym (organizator zapewnia transport z biura zawodów na linię startu!)

Jak wpisać się na listę startową?

 1. Najpierw trzeba zapoznać się z odpowiednim regulaminem biegu - to powinno pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości.
 2. Do udziału w półmaratonie można się zgłosić wypełniając formularz zapisów.
 3. Udana procedura zapisu powinna spowodować pojawienie się nazwiska na liście startowej. (Uwaga! Numery startowe pojawią się dopiero kilka dni przed startem, kompletna lista będzie także wywieszona w biurze zawodów. Po zaksięgowaniu wpłaty, a to - szczególnie w okresach gdy otrzymujemy wiele wpłat - może potrwać nawet kilka dni, na liście startowej pojawi się dopisek 'OK'.)
 4. Opłatę startową należy wpłacać na konto: KKB Dystans, ul. Zaczarowane Koło 5/8, 30-085 Kraków, Alior Bank nr konta: 68 2490 0005 0000 4500 7689 4352 Tytuł przelewu: Półmaraton Marzanny 2015, imię i nazwisko, miejscowość oraz data urodzenia zawodnika. Wysokość wpłaty zależy od wybranego dystansu oraz dnia dokonywania przelewu - szczegóły określa regulamin.
 5. Warto zaglądać na naszą stronę, nasze profile na Facebooku (www.facebook.com/DystansKrakow oraz www.facebook.com/polmaratonmarzanny) - wszędzie tam będziemy zamieszczać informacje dotyczące startu.
 6. We wszelkich nietypowych sprawach prosimy o kontakt mailowy - marzanna@dystans.krakow.pl

Jestem na liście startowej, mam przyznany numer - co dalej?

 1. Aby wystartować należy odebrać swój pakiet startowy (koszulkę, ulotki, a przede wszystkim numer startowy) - w tym celu zapraszamy do biura zawodów w sobotę (21 marca 2015) w godzinach 14:00-21:00 oraz w dniu startu od 7:00-10:15. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Krakowa do odebrania pakietów już w sobotę, w niedzielę można ominąć - prawdopodobnie nieco zatłoczone - biuro zawodów i pojawić się od razu na starcie (ewentualnie wcześniej jedynie w szatni/depozycie).
 2. Biuro zawodów będzie mieścić się w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ - ul. Piastowska 26, Kraków - lokalizacja na mapie Google.
 3. Do biura zawódów z Dworca Głównego PKP najlepiej dojechać tramawajem linii 20 - kierunek pętla "Cichy Kącik" - rozkład jazdy.
 4. W biurze zawodów należy przedstawić dowód osobisty i potwierdzić podpisem swoje dane zgłoszone w formularzu zapisów. Nie wymagamy zaświadczenia lekarskiego; wystarczy podpis pod oświadczeniem o stanie zdrowia.
 5. Istnieje możliwość odebrania pakietu innego uczestnika - w tym celu należy przestawić podpisane oświadczenie. Pliki do pobrania w wersji PDF oraz DOC - do wypełnienia na komputerze, należy jednak pamiętać o podpisie :-)